EEUFR1C102
MFR.Part #
EEUFR1C102
JLCPCB Part #
C407878
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 1.79A@100kHz 1000uF 10mm 16V 16mm 28mΩ@100kHz 5mm 8000hrs@105℃ ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS