EEUFR1A152
MFR.Part #
EEUFR1A152
JLCPCB Part #
C542017
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 1.79A@100kHz 10V 10mm 1500uF 16mm 5mm 8000hrs@105℃ ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS