EEU-FR0J182B
MFR.Part #
EEU-FR0J182B
JLCPCB Part #
C1584338
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 1.432A@120Hz 10mm 16mm 1800uF 28mΩ 5mm 6.3V 8000hrs@105℃ ±20% Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS