EEUFM1C471L
MFR.Part #
EEUFM1C471L
JLCPCB Part #
C713388
Package
Plugin,D8xL15mm
Description
-40℃~+105℃ 16.5mm 16V 3.5mm 3000hrs@105℃ 470uF 8mm 930mA@120Hz ±20% 插件,D8xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS