EEUFM1C331
MFR.Part #
EEUFM1C331
JLCPCB Part #
C713387
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-40℃~+105℃ 13mm 16V 3.5mm 3000hrs@105℃ 330uF 665mA@120Hz 8mm ±20% 插件,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS