EEU-FK1E222L
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEU-FK1E222L
JLCPCB Part #
C1587702
Package
Plugin,D12.5xL30mm
Description
-55℃~+105℃ 12.5mm 18mΩ 2.176A@120Hz 2200uF 25V 30mm 5000hrs@105℃ 5mm ±20% Plugin,D12.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS