EEU-FK1C562B
MFR.Part #
EEU-FK1C562B
JLCPCB Part #
C1598698
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 16mm 19mΩ 2.208A@120Hz 25mm 5000hrs@105℃ 5600uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS