EEU-FK1C222
MFR.Part #
EEU-FK1C222
JLCPCB Part #
C1583577
Package
Plugin,D12.5xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 1.512A@120Hz 12.5mm 16V 20mm 2200uF 29mΩ 5000hrs@105℃ 5mm ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS