EEU-FK1A472SB
MFR.Part #
EEU-FK1A472SB
JLCPCB Part #
C1597877
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 1.864A@120Hz 10V 16mm 20mm 26mΩ 4700uF 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS