EEU-FK1A182L
MFR.Part #
EEU-FK1A182L
JLCPCB Part #
C1583107
Package
Plugin,D10xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 1.344A@120Hz 10V 10mm 1800uF 25mm 33mΩ 4000hrs@105℃ 5mm ±20% Plugin,D10xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS