EEU-FK1A122L
MFR.Part #
EEU-FK1A122L
JLCPCB Part #
C1583382
Package
Plugin,D8xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 1200uF 20mm 3.5mm 3000hrs@105℃ 44mΩ 8mm 976mA@120Hz ±20% Plugin,D8xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS