EEU-FK1A122
MFR.Part #
EEU-FK1A122
JLCPCB Part #
C1583406
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 10mm 1200uF 16mm 4000hrs@105℃ 49mΩ 5mm 992mA@120Hz ±20% Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS