EEU-FC1V271
MFR.Part #
EEU-FC1V271
JLCPCB Part #
C1579977
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 16mm 270uF 3000hrs@105℃ 35V 5mm 682.5mA@120Hz 68mΩ ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS