EEU-FC1V182
MFR.Part #
EEU-FC1V182
JLCPCB Part #
C1580691
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 16mm 1800uF 2.555A@100kHz 25mm 35V 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS