EEU-FC1V102SB
MFR.Part #
EEU-FC1V102SB
JLCPCB Part #
C4155572
Package
Plugin,D16xL27mm
Description
-55℃~+105℃ 1.654A@120Hz 1000uF 16mm 27mm 35V 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS