EEU-FC1J121
MFR.Part #
EEU-FC1J121
JLCPCB Part #
C1585227
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 120uF 16mm 194mΩ 3000hrs@105℃ 390mA@120Hz 5mm 63V ±20% Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS