EEU-FC1H271
MFR.Part #
EEU-FC1H271
JLCPCB Part #
C1590229
Package
Plugin,D10xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 1.2A@100kHz 10mm 25mm 270uF 3000hrs@105℃ 50V 5mm ±20% Plugin,D10xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS