EEU-FC1C682
MFR.Part #
EEU-FC1C682
JLCPCB Part #
C1652413
Package
Plugin,D16xL40mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 16mm 3.36A@100kHz 40mm 5000hrs@105℃ 6800uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS