EEU-FC1C472
MFR.Part #
EEU-FC1C472
JLCPCB Part #
C4155696
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 16mm 2.559A@120Hz 31.5mm 4700uF 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS