EEU-FC1A391
MFR.Part #
EEU-FC1A391
JLCPCB Part #
C1583241
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 11.5mm 117mΩ 2000hrs@105℃ 3.5mm 390uF 416.25mA@120Hz 8mm ±20% Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS