EEU-FC1A272
MFR.Part #
EEU-FC1A272
JLCPCB Part #
C1582372
Package
Plugin,D12.5xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 1.653A@120Hz 10V 12.5mm 25mm 2700uF 30mΩ 5000hrs@105℃ 5mm ±20% 插件,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS