EEU-FC0J561B
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEU-FC0J561B
JLCPCB Part #
C4155741
Package
Plugin,D8xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16.5mm 2000hrs@105℃ 416.25mA@120Hz 560uF 5mm 6.3V 8mm ±20% 插件,D8xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS