EEU-EE2V150
MFR.Part #
EEU-EE2V150
JLCPCB Part #
C1585081
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 15uF 20mm 350V 480mA@100kHz 5mm 8000hrs@105℃ ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS