EEU-EE2C470
MFR.Part #
EEU-EE2C470
JLCPCB Part #
C1580478
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 160V 20mm 372.7mA@120Hz 47uF 5mm 8000hrs@105℃ ±20% 插件,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS