EEU-ED2E221
MFR.Part #
EEU-ED2E221
JLCPCB Part #
C1582998
Package
Plugin,D18xL40mm
Description
-25℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 18mm 2.1A@100kHz 220uF 250V 40mm 7.5mm ±20% Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS