EEU-EB2C330
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEU-EB2C330
JLCPCB Part #
C1579416
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 160V 20mm 33uF 470mA@100kHz 5000hrs@105℃ 5mm ±20% 插件,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS