EEU-EB1J4R7SB
MFR.Part #
EEU-EB1J4R7SB
JLCPCB Part #
C1591266
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-40℃~+105℃ 11mm 23mA@120Hz 4.7uF 5000hrs@105℃ 5mm 5mm 63V ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS