EEU-EB1A101SH
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEU-EB1A101SH
JLCPCB Part #
C1591251
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 10V 11mm 2.5mm 5000hrs@105℃ 5mm 85.8mA@100kHz ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS