EET-UQ2S561KF
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EET-UQ2S561KF
JLCPCB Part #
C6611937
Package
Plugin,D30xL45mm
Description
-25℃~+85℃ 10mm 2.82A@120Hz 2000hrs@85℃ 30mm 355mΩ@120Hz 420V 45mm 560uF ±20% Plugin,D30xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS