EET-UQ2S561EA
MFR.Part #
EET-UQ2S561EA
JLCPCB Part #
C5687016
Package
Plugin,D35xL40mm
Description
-25℃~+85℃ 2.74A@120Hz 2000hrs@85℃ 355mΩ@120Hz 35mm 40mm 420V 560uF ±20% Plugin,D35xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS