EET-HC2S331CA
MFR.Part #
EET-HC2S331CA
JLCPCB Part #
C5687013
Package
Plugin,D25xL52mm
Description
-25℃~+105℃ 1.42A@120Hz 10mm 2000hrs@105℃ 25mm 330uF 420V 52mm 553mΩ@120Hz ±20% Plugin,D25xL52mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS