EET-HC2G471EA
MFR.Part #
EET-HC2G471EA
JLCPCB Part #
C3724908
Package
Plugin,D35xL37mm
Description
-25℃~+105℃ 1.68A@120Hz 10mm 2000hrs@105℃ 35mm 37mm 388mΩ@120Hz 400V 470uF ±20% Plugin,D35xL37mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS