EET-HC2E561JA
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EET-HC2E561JA
Description
-40℃~+105℃ 10mm 2.1A@10kHz 2000hrs@105℃ 250V 25mm 296mΩ@120Hz 37mm 560uF ±20% - Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS