EET-HC2C821CA
MFR.Part #
EET-HC2C821CA
JLCPCB Part #
C5687004
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 10mm 160V 2.8A@10kHz 2000hrs@105℃ 243mΩ@120Hz 25mm 32mm 820uF ±20% Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS