EEH-ZT1V271V
MFR.Part #
EEH-ZT1V271V
JLCPCB Part #
C5686968
Package
SMD,D10xL10.8mm
Description
-55℃~+125℃ 10.8mm 10mm 16mΩ 270uF 35V 4000hrs@125℃ 525mA@100Hz ±20% SMD,D10xL10.8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS