EEH-ZT1V271P
MFR.Part #
EEH-ZT1V271P
JLCPCB Part #
C1518246
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+125℃ 10.5mm 10mm 16mΩ 270uF 3.5A@100kHz 35V 4000hrs@125℃ ±20% SMD,D10xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS