EEH-ZT1J560V
MFR.Part #
EEH-ZT1J560V
JLCPCB Part #
C6033022
Package
SMD,D10xL10.8mm
Description
-55℃~+125℃ 10.8mm 10mm 25mΩ 4000hrs@125℃ 420mA@100Hz 56uF 63V ±20% SMD,D10xL10.8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS