EEHZK1V560V
MFR.Part #
EEHZK1V560V
JLCPCB Part #
C542487
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+125℃ 180mA@100Hz 35V 4000hrs@125℃ 56uF 6.1mm 6.3mm 60mΩ ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS