EEHZK1E471P
MFR.Part #
EEHZK1E471P
JLCPCB Part #
C242138
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+125℃ 20mΩ 25V 4000hrs@125℃ 420mA@100Hz 470uF ±20% SMD,D10xL10.2mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS