EEHZK1E101UP
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEHZK1E101UP
JLCPCB Part #
C454668
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+125℃ 100uF 25V 4000hrs@125℃ 5.8mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS