EEHZF1J560V
MFR.Part #
EEHZF1J560V
JLCPCB Part #
C571230
Package
SMD,D10xL10.8mm
Description
-55℃~+150℃ 10.8mm 10000hrs@150℃ 10mm 126mA@100Hz 56uF 63V ±20% SMD,D10xL10.8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS