EEHZF1H560V
MFR.Part #
EEHZF1H560V
JLCPCB Part #
C571234
Package
SMD,D8xL10.8mm
Description
-55℃~+150℃ 10.8mm 10000hrs@150℃ 105mA@100Hz 50V 56uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS