EEHZF1E271V
MFR.Part #
EEHZF1E271V
JLCPCB Part #
C571227
Package
SMD,D10xL10.8mm
Description
-55℃~+150℃ 10.8mm 10000hrs@150℃ 10mm 150mA@100Hz 25V 270uF ±20% SMD,D10xL10.8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS