EEHZC1V330P
MFR.Part #
EEHZC1V330P
JLCPCB Part #
C542510
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+125℃ 33uF 35V 4000hrs@125℃ 6.1mm 6.3mm 60mΩ 90mA@100Hz ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS