EEHZC1V220R
MFR.Part #
EEHZC1V220R
JLCPCB Part #
C341197
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+125℃ 100mΩ 22uF 35V 4000hrs@125℃ 55mA@100Hz ±20% SMD,D5xL5.8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS