EEHZC1E470P
MFR.Part #
EEHZC1E470P
JLCPCB Part #
C542308
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+125℃ 135mA@100Hz 25V 4000hrs@125℃ 47uF 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS