EEHZA1V470V
MFR.Part #
EEHZA1V470V
JLCPCB Part #
C542301
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 195mA@100Hz 35V 47uF 5.5mm 6.3mm 60mΩ ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS