EEHZA1V270V
MFR.Part #
EEHZA1V270V
JLCPCB Part #
C542482
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 130mA@100Hz 27uF 35V 5.5mm 6.3mm 60mΩ ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS