EEHZA1J470P
MFR.Part #
EEHZA1J470P
JLCPCB Part #
C454652
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 1.7A@100kHz 10.2mm 10000hrs@105℃ 40mΩ@100kHz 47uF 63V 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS