EEHZA1E560V
MFR.Part #
EEHZA1E560V
JLCPCB Part #
C542481
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 195mA@100Hz 25V 5.5mm 56uF 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS